Cenu Miloslava Petrusky za prezentaci UK pro rok 2016 získal tým záchrany rotundy

Z rukou rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy převzali ocenění v rámci slavnostního zasedání v Karolinu vedoucí projektu dr. Martin Vlach a vedoucí archeologického výzkumu PhDr. Jarmila Čiháková z Národního památkového ústavu. Jmenovitě byl oceněn také hlavní restaurátor projektu ak. mal. Tomáš Rafl, který si však z osobních důvodů nemohl ocenění osobně převzít.

Více než dvouletý projekt rekonstrukce a zpřístupnění rotundy sv. Václava byl na MFF UK úspěšně završen v říjnu loňského roku. Pozornost zasluhuje v mnoha ohledech, mimo jiné i pro různorodost profesí, které se na něm podílely. Rekonstrukce vzácné památky z doby počátků českého státu si totiž vyžádala účast archeologů, historiků, teologů, exaktních vědců a mnoha dalších odborníků.

Projekt zaznamenal ve svém průběhu mimořádný mediální zájmem a k jeho úspěšné realizaci nezanedbatelnou měrou přispěla také široká veřejnost. Poskytnuté finanční dary nutné k dokončení rekonstrukce přesáhly 2 400 000 Kč. Všechny tyto souvislosti byly v rámci předávacího ceremoniálu připomenuty.

Ocenění je každoročně udělováno za počin, jenž má významný dopad na vytváření pozitivního obrazu Univerzity Karlovy širokou veřejností. Cena může být udělena jednotlivci či skupině bez ohledu na příslušnost k akademické obci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Ilona Simankova. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.